Producent TVP, Marek Czunkiewicz, który został zwolniony z Telewizji Publicznej za niekonsultowane z władzami stacji przeprosiny dla Rosjan, przyjął propozycję pracy w Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia z siedzibą w Moskwie.

Jak informowaliśmy wcześniej, producent TVP, Marek Czunkiewicz wystosował przeprosiny dla Rosjan po wywiadzie w TVP Info z rosyjskim ministrem kultury, w którym polska dziennikarka wypytywała go o sowieckie zbrodnie na Polakach.

Umowa pracy z Czunkiewiczem została rozwiązana (za porozumieniem stron), ponieważ – jak tłumaczyły władze Telewizji Publicznej, przeprosiny jakie wysłał w imieniu TVP jej producent nie były konsultowane z kierownictwem stacji. Więcej o tym tutaj.

Jak się okazuje, Czunkiewicz, tuż po rozstaniu się z TVP dostał propozycję pracy w Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia z siedzibą w Moskwie.

Jak twierdzi portal niezalezna.pl były producent TVP przyjął ofertę i wyraził nadzieję, że jego wiedza i doświadczenie pomoże zbliżyć obydwa kraje.

Jak czytamy w notce Czunkiewicza na stronie TVP, pracował on dla stacji od 1991 roku jako reporter, wydawca porannych, południowych i popołudniowych wydań Wiadomości. Później objął stanowisko producenta i przygotowywał materiały z oddziałów terenowych TVP na potrzeby redakcji.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: niezalezna

Article source: http://pikio.pl/zwolniony-producent-tvp-przyjal-prace-u-rosjan/