Opublikowano: 09.12.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Obywatel Izraela porozumiewał się w Stambule z syryjskimi uchodźcami w sprawie kupna narządów i planował nielegalne zabiegi w niewielkich tureckich klinikach. Wcześniej postawiono mu liczne zarzuty o handel narządami ludzkimi – pisze periodyk Salon, powołując się na tureckie media.

Według danych mediów, w Stambule Izraelczyk ukraińskiego pochodzenia Borys Waker, którego prawdziwe nazwisko brzmi Wolfman, umawiał się z syryjskimi uchodźcami w sprawie kupna narządów. Odpowiednie nielegalne operacje obywatel Izraela planował przeprowadzać w niewielkich tureckich klinikach.

Zgodnie z decyzją tureckiego sądu, po 40 dniach na podejrzanego czeka ekstradycja do Izraela, gdzie postawiono mu zarzuty. Interpol wysłał za Wolfmanem listy gończe za handel narządami i przeprowadzenie nielegalnych przeszczepów w Kosowie, Azerbejdżanie i Sri Lance w latach 2008-2014. Według informacji prokuratora, otrzymywał on 70-100 tys. euro za sprzedaż każdego narządu. Podczas nielegalnych operacji dawcy nie byli informowani o prawdopodobnym ryzyku i nie zapewniano im opieki pooperacyjnej, w czego wyniku jeden nastolatek został sparaliżowany.

Źródło: pl.SputnikNews.com

download as a pdf file Plik PDF do druku

TAGI: , ,
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Komentarze można dodawać przez 7 dni od daty publikacji
1 wypowiedź

  1. Il 13.12.2015 14:25

    handel Ludźmi.
    traktowanie Ludzi jako „zasoby ludzkie”.
    finansiści w skryty sposób mordują biednych i biedniejszych finansowo.

Article source: http://wolnemedia.net/prawo/zatrzymano-handlarza-narzadow-syryjskich-uchodzcow/