Długie i gęste czyli jednym słowem wyraziste rzęsy nadają wyrazistości również spojrzeniu, a ponieważ w naszych kontaktach z innymi oraz w samoocenie spojrzenie odgrywa bardzo ważną rolę trudno dziwić się, że od wieków, a w zasadzie od tysiącleci kobiety robią wszystko, by nadać mu głębię. Kiedyś wykonywano głównie makijaż, dziś możemy zafundować sobie przedłużanie i zagęszczanie rzęs i to zarówno doraźne przy pomocy sztucznych rzęs jak i półtrwałe przy pomocy rzęs mocowanych na dłużej – do czasu gdy nasze własne rzęsy, do których przymocowano kępki lub pojedyncze sztuczne włoski, nie wypadną.

To jedno z lepszych rozwiązań, aczkolwiek jest to rozwiązanie, które można zastosować jedynie doraźnie, chyba że dysponujemy odpowiednimi zestawami i umiejętnościami do pół-trwałego przedłużania rzęs. Doklejanie rzęs w domu można opanować do perfekcji: przy odrobinie zdolności manualnych nie powinno ono sprawiać żadnych problemów.

Przedłużanie rzęs w gabinecie polega na zastosowaniu kępek lub pojedynczych rzęs mocowanych do rzęs naturalnych, okalających nasze oczy. Zabieg pozwala na cieszenie się wyrazistym spojrzeniem trochę dłużej niż po nałożeniu sztucznych rzęs w domu, aczkolwiek efekt nie jest w pełni trwały. Trudno byłoby się zresztą tego spodziewać. De facto osiągamy efekt podobny do efektu powstałego po przedłużeniu i zagęszczeniu włosów.

W każdym wypadku tj. niezależnie od tego czy i na jakie sztuczne rzęsy się zdecydujemy zawsze warto zadbać o to, by własnym rzęsom zapewnić jak najlepszą kondycję.

 

Article source: http://feedproxy.google.com/~r/Naturalni/~3/ZVrg9tNyT7Q/