Mirkóczki udzielił wywiadu portalowi wGospodarce.pl. Na pytanie o współpracę obu naszych państw w obliczu zalewu imigracją spoza Europy polityk odpowiedział – “Tak, Jobbik zdecydowanie uważa, iż Europa Środkowa oraz Wschodnia powinna współpracować w celu zatrzymania imigranckiej fali zalewającej kontynent. Tutaj powinna nastąpić szczególnie bliska współpraca Polsko-Węgierska”. Jak uznał stałoby się dobrze gdyby inne kraje europejskie przyjęły w tej sprawie optykę Polski i Węgier. Jak uznał – “Liderzy państw zachodnich kompletnie zawiedli w kwestii opanowania imigracji. Jest kilka przyczyn tej porażki – przede wszystkim narody Europy, pod wodzą Niemiec, straciły swój chrześcijański kościec. Wskutek dobrobytu społeczeństwa porzuciły wartości jakie dawała im wiara. A w próżnię wkracza Islam”. Węgierski polityk ostrzegał – “mamy problemy kulturalne z tymi ludźmi, bo to odmienna od naszej cywilizacja i dlatego porozumienie jest, według mnie, niemożliwe. A do tego dochodzą problemy ekonomiczne. Więc trzeba zadać pytanie – “My czy Oni?””. “Patrzymy na to realistycznie” – powiedział polityk Jobbiku – “mamy zdrowe odruchy, chcemy chronić nasze państwa, kulturę. Na tym polu Polska i Węgry mogą być wzorem dla innych krajów. Jeśli kraje V4 staną razem, wtedy nasz region będzie bezpieczny”. 

Mirkóczki sprzeciwił się mieszaniu eurokratów w wewnętrzne sprawy Polski. Zapytany dalsza współpracę obu państw stwierdził – “Mamy – Polska i Węgry – wspólne cele, nie tylko ze względu na długą historię przyjaźni i bliskość geograficzną. Jesteśmy państwami granicznymi Wschodu i Zachodu, ale też chronimy się wzajemnie. A to zbliża nasze Narody, kulturowo, ekonomicznie, szczególnie, że jako jedyni widzimy problem”. Ocenił też, że juz wkrótce Unia Europejska może się rozpaść o ile “Bruksela się nie ocknie”. Radził jednak rządom państw narodowych by “brać sprawy w swoje ręce”.

“Polska i Węgry muszą mówić jednym głosem na forum międzynarodowym. To wzór dla innych państw” – podsumował Mirkóczki.

wgospodarce.pl/kresy.pl

 

Article source: http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/wegierski-parlamentarzysta-do-polakow-mamy-wspolne-cele&utm_source=rss&utm_campaign=rss