Politycy PO zaprezentowali w piątek swój projekt ustawy dotyczący dofinansowania polskich dzieci. Według opozycjonistów, 500 złotych powinny otrzymać wszystkie polskie dzieci. Wypłaty miałyby rozpocząć się z pierwszym dniem lipca.

Politycy PO zaproponowali w piątek „uczciwy, sprawiedliwy projekt, mówiący o 500 złotych na każde dziecko”, jakim określił go Sławomir Neumann z PO. Pomysł PO ma być przeciwieństwem projektu PiS, którego Neumann określił „niedobrym i oszukańczym”.

„Projekt zakłada po pierwsze wprowadzenie na każde dziecko 500 zł jako inwestycji w dzieci – nie jako pomoc społeczna, ale jako świadczenie inwestycyjne, rodzinne – od połowy tego roku, także dla dzieci pierwszych, w każdej rodzinie” – poinformował Sławomir Neumann.

Według Neumanna, budżet zaplanowany na ten rok jest w stanie udźwignąć świadczenia na dzieci od początku lipca.

Z kolei Grzegorz Schetyna, mówił o tym, że „PiS zaczyna dzielić także dzieci”.

„Nieprawdziwe jest hasło i projekt składany przez PiS. 500 złotych nie jest dla każdego dziecka. PiS chętnie dzieli Polaków. Znajduje tych gorszego sortu, ale zaczyna też dzielić dzieci. Nie ma na to zgody Platformy Obywatelskiej”.

Rafał Bochenek, rzecznik rządu, na wieść o pomyśle Platformy powiedział, że „oczy przeciera ze zdumienia”, ponieważ „PO obudziła się po ośmiu latach i dostrzega realne problemy Polaków, zauważyła, że doprowadziła do ruiny budżety domowe wielu polskich rodzinom”.

Bochenek zapowiedział, że projekt PO zostanie z pewnością rozpatrzony: „Polski rząd na pewno przyjrzy się tym propozycjom, natomiast z dużą dozą ostrożności podchodzimy do tej propozycji”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: wp.pl
pt

Article source: http://pikio.pl/uczciwy-sprawiedliwy-projekt-platforma-chce-500-zlotych-dla-kazdego-dziecka/