Według stacji Fox News, związany z Tea Party Cruz zdobył 28 proc. głosów wyborców partii Republikańskiej. Na miliardera Donalda Trumpa zagłosowało 24 proc. głosów. Nieco gorszy wynik uzyskał senator z Florydy Marco Rubio, senator z Florydy. Za nim znalazł się emerytowany kardiochirurg Ben Carson. Jeb Bush zdobył zaledwie 3 proc. głosów.

Zdaniem analityków, Rubio osiągnął dobry wynik i to on ma realnie największe szanse na nominacje spośród kandydatów wspieranych przez elity Partii Republikańskiej. Z kolei zwycięstwo Cruza, uważanego za ultrakonserwatystę, nie dziwi z uwagi na to, że znaczną część elektoratu republikańskiego w Iowa stanowią właśnie mocno konserwatywni farmerzy i religijni ewangelicy.

Nie ogłoszono oficjalnie wyników prawyborów po stronie konserwatystów. Po podliczeniu 95 proc. głosów była sekretarz stanu Hillary Clinton (50 proc.) prowadziła nad senatorem z Vermont Bernie Sandersem( 49 proc.).

PAP / foxnews.com / Kresy.pl

Article source: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/trump-przegrywa-pierwsze-prawybory-cruz-zwyciezca-kleska-busha&utm_source=rss&utm_campaign=rss