Szwedzkie feministki nie życzą sobie, by narodowcy bronili ich przed gwałtami, jakie według nich grożą im ze strony imigrantów. To echo wydarzeń w Sztokholmie, podczas których 200 Szwedów biło imigrantów w ramach zemsty za zabicie młodej Szwedzki w obozie dla uchodźców. Narodowcy postanowili, że muszą bronić szwedzkie kobiety. Nie wszystkim się to podoba. 

Szwedzkie feministki w odpowiedzi na działania narodowców w Sztokholmie, rozpoczęły kampanię w internecie. Uruchomiły hasztag #InteErKvinna, który oznacza „Nie twoja kobieta”. Przekonują, że nie są kobietami narodowców i nie życzą sobie, by ci atakowali imigrantów. Pod hasztagiem #InteErKvinna wyrażają swój sprzeciw wobec rasizmu i krytykują postawę swoich rodaków.

Część feministek przekonuje, że znacznie bardziej obawia się molestowania i gwałtów ze strony rosłych białych mężczyzn o poglądach nacjonalistycznych, a nie imigrantów. Kobiety zbierają się pod hasłem „To Ciebie bardziej się boję”.

W mediach społecznościowych rozpaliły się gorące dyskusje. Niektórzy prawicowcy odpowiadają feministkom twierdząc, że „w tam razie następnym razem niech bronią się same„.

feministki

feministki2

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Article source: http://pikio.pl/szwedzkie-feministki-do-tych-co-chcieli-je-bronic-przed-imigrantami-to-was-sie-boimy/