O tym, czy nasz brzuch prezentował będzie się nienagannie, w dużej mierze zadecyduje dieta. Unikanie potraw bogatych w tłuszcze, rezygnacja z przetworzonej żywności, ograniczenie spożywania cukru – wszystko to pozwoli pozbyć się tkanki tłuszczowej z tej partii ciała.

Jadłospis bogaty w błonnik przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego, co może pomóc w walce o wymarzoną figurę. Sprzymierzeńcem smukłego brzucha są też wszelkiego typu ćwiczenia z grupy cardio, np. zumba, aerobik, taniec, dzięki którym tracimy zbędne kilogramy. Jednak idealny brzuch, to brzuch umięśniony, nie można więc zapominać o ćwiczeniach z tej kategorii. Warto pamiętać, by wykonywać zróżnicowane zestawy, angażujące różne partie mięśni. Proste i znane wszystkim ćwiczenie na płaski brzuch to wykonywane w domu brzuszki. Skuteczne będą tylko wtedy, gdy do odginania tułowia używać będziemy mięśni brzucha, a nie szyi i karku. Pozbyć się niedoskonałości z dolnej partii brzucha, a przy okazji pożegnać się znienawidzonej oponki, można dzięki ćwiczeniom wykonywanym na leżąco, angażującym również nogi. Nożyce, wymachy, rowerki sprawiają, że napinamy okolice pępka, a przy okazji wyrabiamy również uda i łydki.

Ćwiczenia można wykonywać kilka razy w tygodniu, ale optymalne rezultaty osiągniemy gdy na budowanie mięśni poświęcimy 5-6 dni w tygodniu, wystarczy po kilkanaście minut dziennie. Treningi wymagające większej ilości czasu i naprawdę dużego nakładu sił warto wykonywać pod okiem doświadczonego trenera, przynajmniej na początku, by uniknąć kontuzji, przeforsowania, czy błędów. Efekt diety i ćwiczeń zepsuć może nadmiar skóry, który będzie odznaczał się pod ubraniem. Masaże, hula-hop, pływanie – to świetne aktywności ujędrniające ciało, a przy okazji relaksują i korzystnie wpływają na organizm.

Article source: http://feedproxy.google.com/~r/Naturalni/~3/zImWSFRy3xY/