Jak wynika z sondażu Millward Brown, Polacy najchętniej poszliby na piwo z Pawłem Kukizem, prezydentem Andrzejem Dudą oraz byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

Respondenci odpowiadali na pytanie „Z którym z polityków poszedłbyś na piwo?”. Z racji tego, że politycy w Polsce nie są zbyt lubianą grupą, odpowiedzi są dość ciekawe. Według badania, aż 55 proc. ankietowanych wybrałoby się do baru z Pawłem Kukizem, zaś 43 proc. osób wychyliłoby kufelek z prezydentem Andrzejem Dudą.

Na podium znajduje się również były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Na piwo wybrałoby się z nim 41 proc. badanych. Tuż za nim uplasował się Robert Biedroń, który był jednym z wyborów 38 proc. osób.

33 proc. ankietowanych wybrało Ryszarda Petru, tyle samo szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Na dalszych miejscach znajdują się: Janusz Korwin-Mikke (27 proc.), Jarosław Kaczyński (25 proc.), były prezydent Bronisław Komorowski (24 proc.) oraz Beata Szydło (23 proc.). Grafikę z rankingiem przygotowała Grupa Żywiec.

żywiec

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Article source: http://pikio.pl/sondaz-z-tymi-politykami-polacy-poszliby-pic-alkohol/