Redaktor naczelny „Krytyki politycznej”, Sławomir Sierakowski, stwierdził na antenie radia TOK FM, że tylko PiS jest prawdziwą partią polityczną w Polsce. Wypowiedź lewicowego dziennikarza wzbudziła zaskoczenie jego przeciwników politycznych jak i również zwolenników. 

Jak przekonywał Sierakowski w rozmowie z Piotrem Kraśko, według niego Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną prawdziwą partią w Polsce, ponieważ jest „fantastycznie zakorzeniona w społeczeństwie”.

 – To jest partia, która jest fantastycznie zakorzeniona społecznie. To Radio Maryja, na które jesteśmy oburzeni, że PiS im będzie dawał pieniądze… i słusznie bo to jest korupcja polityczna ale to jest jedna z najsilniejszych instytucji społeczeństwa obywatelskiego. Chodzi o regularne tworzenie więzi społecznej między ludźmi. To buduje sprawną wspólnotę polityczną, która może przegrać osiem wyborów z rzędu i się od tego nie załamać ani nawet nie osłabnąć – przekonywał Sierakowski w TOK FM.

Z opinią redaktora naczelnego „Krytyki politycznej” nie zgodzili się inni goście w studiu. Pubicystka Renata Grochnal stwierdziła, że ludzie przyjeżdżający na demonstracje PiS są zwożeni autobusami.

To są w dużej mierze działacze partyjni, organizowani przez struktury partyjne, związki zawodowe – mówiła Grochnal.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: tok fm

Article source: http://pikio.pl/sierakowski-tylko-pis-jest-prawdziwa-partia-polityczna-w-polsce/