“Platforma wobec braku zaufania w UE do PiS przejmuje obowiązek reprezentowania Polaków w Parlamencie Europejskim” zadeklarował na Twittrze Schetyna. Szybko doczekał się riposty. Prezes Ruchu Narodowego i poseł Kukiz’15 pytał: “A przejmiecie też obowiązek reprezentowania Węgier, co im chyba też nie ufają w UE?”. Szefa PO kontrował także Marek Jurek “widzę, że przejmujesz doktrynę Tuska: consensus to nie zgoda rządu i opozycji, ale zgoda opozycji z zagranicznymi rządami”.

Schetyna przebywał dziś w Parlamencie Europejskm. Spotkał się tam z towarzyszami z frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPP) do której należy PO, a także ze znanym z atakowania Polski przewodniczącym izby Martinem Schulzem. Po rozmowie z tym ostatnim uznał, że – “Mamy wspólne zdanie z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego odnośnie rozwoju sytuacji w Polsce” – i groził iż -” UE nie może myśleć, że ostatnia debata na ten temat skończyła już dyskusję o zmianach zachodzących pod rządami PiS”.

wiadomosci.onet.pl/kresy.pl

Article source: http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/schetyna-mianowal-sie-reprezentantem-polakow-w-parlamencie-europejskim&utm_source=rss&utm_campaign=rss