Na konferencji  prasowej szef wydziału śledczego SBU Hryhorij Ostafijczuk stwierdził, że fragmenty broni miano odnaleźć latem zeszłego roku – „Informację o tej broni otrzymaliśmy w sierpniu 2015 r. Udaliśmy się na miejsce, uważając wtedy, że może ona mieć związek z przygotowaniami do aktu terrorystycznego. Fragmenty broni odnaleziono w zbiorniku wodnym i na jego brzegach” 

W czasie śledztwa stwierdzono, że funkcjonariusze kijowskiego oddziału Berkutu zabili na Majdanie 48 i ranili 80 uczestników protestów. 

Przedstawiciel Prokuratury Generalnej Serhij Horbatiuk powiedział, że w czasie późniejszego śledztwa stwierdzono, że na broni zatarto znaki identyfikacyjne. Mimo to udało się ustalić, że należały do Berkutu – „W trakcie śledztwa ustalono, że 24 automatyczne karabiny Kałasznikowa, jeden karabin (snajperski) Dragunowa i trzy inne sztuki broni zginęły z magazynów Berkuta i nie było wiadomo, gdzie się one znajdują”

Zobacz: Odnaleziono fragmenty broni, z której strzelano na Majdanie

PAP / Kresy.pl

Article source: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sbu-odnaleziona-bron-z-ktorej-strzelano-na-majdanie-nalezal-do-berkutu&utm_source=rss&utm_campaign=rss