Nieformalny lider warszawskich kibiców Legii Warszawa, Piotr S. ps. Staruch, został uniewinniony przez Sąd od zarzutów handlu narkotykami. 

O Piotrze S. zrobiło się głośno jeszcze za czasów rządu Donalda Tuska, gdy pobił jednego z piłkarzy Legii Warszawa, Jakuba Rżeźniczaka po nieudanym meczu (wszystko uchwyciły kamery telewizyjne). Przez medialną burzę jaka z tego wynikła, „Staruch” stał się główną postacią w wojnie jaką wypowiedział stadionowym chuliganom były premier.

S. trafił do aresztu po tym gdy jeden ze świadków koronnych wymienił jego nazwisko w sprawie handlarzy amfetaminą (oprócz niego zostało aresztowanych w tym samym czasie 42 osoby). Po zmianie zeznań świadek twierdził, że „Staruch” brał jedynie udział w transakcji. Mężczyźnie postawiono zarzuty dotyczące przemytu i handlu narkotykami oraz przetrzymywania dowodów osobistych innych osób.

„Staruch” spędził w międzyczasie osiem miesięcy w areszcie co wywołało oburzenie konserwatywnej strony sceny politycznej, która okrzyknęła go „więźniem politycznym”.

Warszawski sąd uniewinnił Piotra S. od zarzutów handlu narkotykami.

W przeszłości Staruch był karany za rozboje m.in. w 2011 poddał się dobrowolnie karze 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5, w tym samym roku dostał sądowy zakaz stadionowy. Aktualnie przeciwko Piotrowi S. toczy się proces za pobicie Jakuba Rżeźniczaka, które uchwyciła kamera. „Staruch” utrzymuje, że jest niewinny.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: onet

Article source: http://pikio.pl/sad-uniewinnil-starucha/