– Nastroje neopogańskie zauważamy dziś głównie u osób młodych, pomiędzy 18 i 25 rokiem życia, mających dostęp do broni. To przedstawiciele najróżniejszego kalibru służb specjalnych i ochrony. Trend ten, niestety, dotyczy także młodych ludzi związanych ze sportem – oświadczył Władimir Legojda.

 W najważniejszej moskiewskiej cerkwi, Chrystusa Zbawiciela, Władimir Legojda oświadczył, że środowiska te są dziś szczególnie podatne na działania sekt nawiązujących do słowiańskiej i przedchrześcijańskiej przeszłości Rusi.

 Zdaniem Legojdy przed rosyjską Cerkwią prawosławną stoją dziś spore wyzwania. – Ci ludzie muszą wrócić do wspólnoty prawosławnej – twierdzi Legojda. – Ale to z pewnością nie będzie łatwe. Mało tego, wydaje mi się, że w najbliższym czasie liczba neopogan będzie wciąż rosła – zauważył odpowiedzialny za kontakty Cerkwii z narodem rosyjskim.

 Legojda zwrócił się do przedstawicieli prawosławia, aby nie lekceważyć problemu. Dodał, że szybkie rozprzestrzeniania się rodzimowierstwa wśród młodych sportowców i ludzi posiadających broń było głównym powodem powołania tzw. Patriarchalnej Komisji ds. Kultury Fizycznej i Sportu.

 Szacuje się, że dziś w Rosji istnieje od 30 do 40 wspólnot rodzimowierczych. Trudno o wskazanie nawet przybliżonej liczby ich aktywnie działających członków.

 Pch24.pl/KRESY.PL

Article source: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rosnie-liczba-rodzimowiercow-w-rosji-szczegolnie-wsrod-sportowcow&utm_source=rss&utm_campaign=rss