Według Rosjan pierwsze nagranie ilustruje zbombardowanie polowych zbiorników z pliwem w bazie terrorystów “Państwa Islamskiego” w prowincji Hama. Kolejne nagrania mają pokazywać likwidację punktów dowodzenia oddziałów antyrządowych w prowincji Latakia. 

Syryjskie źródła wojskowe przyznają, że lotnicze wsparcie Rosjan odgrywa ważna rolę w ich ofensywie przeciw ugrupowaniom antyrządowym. W ostanich tygodniach Syryjska Armia Arabska i wspierające ją oddziały odniosły szereg sukcesów na wszystkich niemal frontach konfliktu: w prowincji Latakia, Dara i Aleppo. Dzięki współpracy z rosyjskim lotnictwem rządowym oddziałom udało się utrzymać w odległym mieście Dajr az-Zaur, gdzie były całkowicie otoczone przez “Państwo Islamskie”. Syryjscy oficerowie uciekli się tam do fortelu wycofując niespodziewanie swoje oddziały z kwartału miasta będącego uprzednio celem zawziętych ataków ekstremistów. Po wkroczeniu do niego masy oddziałów ISIS zostały one natychmiast intensywnie zbombardowne przez rosyjskie samoloty, które zadały im dotkliwe straty zmuszając do wycofania. 

rt.com/kresy.pl

Article source: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosjanie-twierdza-ze-zbombardowali-zbiorniki-paliwa-isis-video&utm_source=rss&utm_campaign=rss