O tym, że znany strongmen i zawodnik MMA, Mariusz Pudzianowski, jest gotów stawić czoła imigrantom, było głośno dwa tygodnie temu. Pudzianowski zamieścił wtedy na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z kijem bejsbolowym, pod którym napisał „Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais”.

Wpis pod adresem uchodźców był skutkiem ataków imigrantów na samochody przejeżdżające przez Calais. Zdarzyło się bowiem, że poszkodowane w takich napaściach zostały auta należące do firmy transportowej strongmena – Mariusz Pudzianowski Transport.

Oprócz tego wpisu, Pudzianowski jeszcze kilka razy zabierał głos na temat imigrantów. Niejednokrotnie mówił o nich w ostrych słowach. Doprowadziło to do tego, że jedna z organizacji biorąca udział w kampanii „HejtStop” doniosła do warszawskiej prokuratury zawiadomienie.

Aktywność Pudzianowskiego na Facebooku znajdzie się pod lupą prokuratury. Ta sprawdzi czy nie doszło do przestępstwa jakim ma być mowa nienawiści.

Pudzianowski stanowczo i obszernie odniósł się do sprawy. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił długi wpis, w którym odnosi się do zawiadomienia. W tym samym wpisie poddał także analizie artykuł z Gazety Wyborczej na jego temat.

„TO ŻE CHCĘ BRONIĆ SWOJEGO MIENIA ORAZ SWOICH PRACOWNIKÓW!! PROSZĘ CO PRASA PISZĘ !!!!! TO JA JESTEM TYM ZŁYM BO NIE POZWOLĘ SIĘ OKRAŚĆ – NO ŁADNIE!!!!!”

TO ŻE CHCĘ BRONIĆ SWOJEGO MIENIA ORAZ SWOICH PRACOWNIKÓW!! PROSZĘ CO PRASA PISZĘ !!!!! TO JA JESTEM TYM ZŁYM BO NIE…

Posted by Mariusz Pudzianowski on Wednesday, 3 February 2016

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: radiozet.pl
pt

Article source: http://pikio.pl/pudzianowski-na-celowniku-prokuratury/