Nowozelandzki minister rozwoju, Steven Joyce, został zaatakowany w przedziwny sposób. W piątek, podczas udzielania wywiadu mediom, rzucono w niego zabawką seksualną – różowym dildo.

Osobą, która rzuciła dildo w polityka była znajdująca się wśród tłumu kobieta. Zaraz po tym jak trafiła Joyce’a sztucznym penisem w twarz zaczęła wykrzykiwać: „To za zgwałcenie naszej suwerenności. To za zgwałcenie naszego kraju, za TPPA i sprzedaż naszych praw i naszej wolności”.

Polityk dostrzegł jednak pewien żart w całym zajściu. Po uderzeniu dildem powiedział dziennikarzom, że „by być fair musi stwierdzić, że takie rzeczy nie dzieją się codziennie”. Joyce powiedział, że takie doświadczenia to „przywilej służenia”.

„Tak naprawdę uważam, że było to trochę humoru na koniec tego wszystkiego. Nowe doświadczenia w polityce codziennie to jest przywilej służenia”.

TPPA, do której odniosła się kobieta, to inaczej Trans-Pacific Partnership Agreement, czyli umowa handlowa, którą 4. lutego podpisało 12 krajów Oceanu Spokojnego po siedmiu latach negocjacji. Od początku prac nad porozumieniem pojawiały się głosy przeciwne umowie. Z kolei w ostatnich latach coraz częstsze były protesty przeciw niej i wystąpienia przeciw władzom.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: mashable.com, youtube.com
pt

Article source: http://pikio.pl/nowozelandzki-polityk-rzucony-dildem-to-za-gwalcenie-suwerennosci-video/