PiS nie chce referendum ws. imigrantów


Prawo i Sprawiedliwość skrytykowało inicjatywę klubu Kukiz ’15, Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Kontroli Wyborów i innych stowarzyszeń, chcących przeprowadzenia referendum ws. przyjmowania imigrantów.

„Takie referendum ma sens, kiedy rząd ma inne zdanie niż większość społeczeństwa. W tym wypadku tak nie jest. PiS jest przeciwny przyjmowaniu uchodźców. To oznacza, że referendum zostałoby zorganizowane w tym samym duchu, w jakim rząd deklaruje swoją aktywność” – powiedział poseł PiS-u Marek Suski, który przy okazji zaatakował Pawła Kukiza, twierdząc, że ten „chce być bardziej PiS-owski od PiS-u”.

Poseł Suski nie jest najwyraźniej zbyt dobrze poinformowany, jeśli chodzi o zamiary jego partii. Rząd Beaty Szydło zadeklarował, że wypełni poprzednie zobowiązania rządu PO-PSL i przyjmie 7 tysięcy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Ostatnie sondaże pokazują, że ponad 70% Polaków opowiada się przeciwko przyjmowaniu do Polski tzw. uchodźców. W tej sytuacji trudno o znalezienie punktu wspólnego pomiędzy zachowaniem władzy a opinią obywateli.

 

prostozmostu.net/mn

Redakcja Parezja.pl

Redakcja Parezja.pl


Pudzian TransportFoto: Wikimedia Commons

Article source: http://parezja.pl/pis-nie-chce-referendum-ws-imigrantow/

Next post Check Out Portillo's 2nd Chicago Location, Opening in May

Previous Article Znaczne złoże gazu w Gruzji?

Related Posts

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *