Opublikowano: 16.01.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) w czwartek wydał orzeczenie, zgodnie z którym Włochy muszą wypłacić ponad 10 milionów euro rekompensaty za przypadki zakażenia pacjentów HIV, WZW typu B i C przez transfuzję krwi podczas operacji.

Jak informuje gazeta „Corriere della Sera” decyzja Trybunału w Strasburgu dotyczy około 350 ludzi, którzy urodzili się między 1921 a 1993 rokiem i mieszkających między Włochami i Austrią, jednak łączna liczba zainfekowanych Włochów, którzy czekają na wypłatę odszkodowania, wynosi około 60 tysięcy.

Europejski Trybunał Praw Człowieka już nie po raz pierwszy podjął decyzję na korzyść obywateli Włoch dotkniętych transfuzją zakażonej krwi.

W 2013 roku Trybunał uznał prawo 162 powodów do rewizji wypłaconej im przez państwo rekompensaty pieniężnej, która średnio wynosiła od 500 do 700 euro. Po decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka włoski rząd zwiększył wysokość comiesięcznego świadczenia o 100 euro.

Źródło: pl.SputnikNews.com

download as a pdf file Plik PDF do druku

TAGI: , , , ,
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Article source: http://wolnemedia.net/prawo/odszkodowanie-dla-ofiar-przetoczenia-zarazonej-krwi/