Impotencja to termin, który określa zaburzenia erekcji prącia u mężczyzn. Jednak problem może wydawać się bardziej skomplikowany niż się wydaje, zaś jego skutki mogą prowadzić nawet do zniszczenia związku. Wiadomo bowiem jak seks jest ważny dla każdego mężczyzny.

Objawy impotencji

Zgodnie z określeniem terminu impotencji do najczęstszych objawów tego schorzenia należą zaburzenia erekcji. Penis mimo stymulacji erotycznej oraz psychicznego podniecenia seksualnego nie reaguje i występuje brak wzwodu.

W innym przypadku penis uzyskuje częściowy wzwód lub krótkotrwały wzwód pełny, niestety szybko opada, a mężczyzna nie uzyskuje satysfakcji seksualnej i nie wydala nasienia. Może również objawiać się słabym, częściowym wzwodem, kiedy nasienie jedynie wypływa – wytrysk spermy jest nikły i bez ciśnienia.

Niestety impotencja ma bardzo negatywny wpływ na mężczyznę. Chory najchętniej schowałby głęboko swój problem, co często prowadzi do nieleczenia zaburzeń. Nie leczenie tego problemu może jednak przekształcić typowe objawy fizjologiczne w objawy natury psychologicznej. Mężczyzna traci pewność siebie, źle postrzega swoją męskość, co może prowadzić do frustracji i pogłębiającego użalania się nad sobą, co może skutkować nawet depresją. Mężczyźni, którzy cierpią na impotencję są zdecydowanie bardziej zestresowani od tych, którzy prowadzą satysfakcjonujące życie erotyczne.

Wbrew obiegowej opinii impotencja może dotknąć również kobiet. Jednak w przypadku płci pięknej objawy nie są jednoznaczne i mają bardziej psychiczne objawy. Impotencja u kobiet może się charakteryzować znacznym spadkiem zainteresowania seksem oraz wszelkich intymnych zbliżeń. Kobiety odczuwają brak pożądania oraz mimo wcześniejszej satysfakcji, przestają przeżywać orgazmy. Z fizjologicznych objawów do najczęściej spotykanych można zaliczyć suchość w pochwie oraz ból podczas stosunku.

Dlatego tak ważne jest, aby przy wystąpieniu pierwszych objawów udać się do lekarza. Impotencje da się leczyć, zatem nie warto zwlekać z podjęciem terapii. 

Article source: http://feedproxy.google.com/~r/Naturalni/~3/NmTc97hrrgU/