Jak się okazuje, o. Tadeusz Rydzyk może niebawem liczyć na kolejną ogromną dotację. Tym razem 30 milionów złotych z budżetu państwa rząd PiS przeznaczy na odwierty geotermalne redemptorysty.

Jak informowaliśmy wcześniej, posłowie Prawa i Sprawiedliwości próbowali przeznaczyć 20 milionów złotych z budżetu państwa na prywatną szkołę ojca Tadeusza Rydzyka. Sprawa poprawki do budżetu, którą chcieli przegłosować politycy obozu rządzącego utkwiła jednak w miejscu przez medialną burzę i oburzenie części społeczeństwa, a także z uwagi na to, że żadne z ministerstw nie chciało oddać redemptoryście tak ogromnej kwoty swoim kosztem. Politycy PiS zapowiedzieli jednak, że tak czy inaczej szkoła o. Rydzyka uzyska 20 milionową dotację z budżetu państwa. Więcej o sprawie można przeczytać tutaj.

Jak się jednak okazuje, redemptorysta z Torunia może liczyć na jeszcze większe pieniądze. Chodzi o dotację w wysokości 27 milionów złotych, którą o. Rydzykowi przyznał oddający Platformie władzę rząd Prawa i Sprawiedliwości w 2007 roku, na dzień przed objęciem urzędu przez Donalda Tuska. Dotacja – pochodząca z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – miała być przeznaczona na odwierty geotermalne o. Rydzyka.

Niestety dla redemptorysty, przejmujący władzę premier Donald Tusk zmienił decyzję rządu PiS i wycofał dotację. Tadeusz Rydzyk skierował jednak sprawę do sądu i wszystko wskazuje na to, że sprawa będzie miała swój finał, który zadowoli duchownego.

Jak dowiedziały się media, nowe władze Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wybrane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, chcą zakończyć sądowy spór i zawrzeć umowę, według której obiecana o. Rydzykowi dotacja w wysokości 27 milionów złotych zostanie wypłacona z nawiązką w postaci 3 milionów złotych odsetek, co da w sumie 30 milionów złotych.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: tvp info / fakt24 

Article source: http://pikio.pl/o-rydzyk-dostanie-kolejna-dotacje-tym-razem-30-mln-zlotych/