Zarząd .Nowoczesnej Ryszarda Petru wydał oświadczenie, w którym wzywa do bojkotu KORWiN-y. To reakcja na ostatnie słowa Janusza Korwin-Mikkego o niepełnosprawnych umysłowo dzieciach, w których posłużył się określeniami debil czy idiota, które słownikowo określają osoby chore umysłowo w różnym stopniu.

Jak informowaliśmy wcześniej, Janusz Korwin-Mikke podczas wizyty w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu podzielił się po raz kolejny swoimi kontrowersyjnymi poglądami na temat ludzi niepełnosprawnych. Tym razem „oberwało się” chorym umysłowo dzieciom.

– Dzieci chore umysłowo do szkół wprowadza się celowo, aby obniżyć poziom edukacji. Nie może być tak, że my godzimy się na bredzenie idioty. Posyłanie idioty do szkoły to jest katorga dla tego debila –powiedział w Poznaniu Korwin-Mikke.

Słowa lidera KORWiN-y tradycyjnie wywołały burzę krytycznych komentarzy. Oburzenie opinii publicznej było na tyle duże, że formacja Ryszarda Petru postanowiła wydać oświadczenie, w którym wzywa wszystkie partie obecne na polskiej scenie politycznej do bojkotu formacji Korwin-Mikkego.

Zapowiadamy, że żaden reprezentant Nowoczesnej nie będzie brał udziału w spotkaniach, debatach czy innych publicznych wystąpieniach z udziałem członków partii KORWIN […] Apelujemy ponadto do innych partii i organizacji społecznych o wspólny bojkot członków partii KORWiN – czytamy w oświadczeniu .Nowoczesnej.

 

Wczoraj w Poznaniu na otwartym spotkaniu z Januszem Korwin-Mikke w jednej ze szkół wyższych padły słowa „Dzieci chore…

Posted by Nowoczesna Warszawa on 31 styczeń 2016

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

Article source: http://pikio.pl/nowoczesna-wzywa-do-bojkotu-korwin-y/