Norwegia imigranci żądają usuniecia krzyży / Szwecja Polacy zatrzymani na manifestacji antyimigracyjnej

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 31, 2016

Kraje chrześcijańskiej Europy przyjmujące setki tysięcy uchodźców, przygotowując dla nich ośrodki, zastanawiają się czy znajdujące się z nich krzyże nie uraża uczuć religijnych Muzułmanów.
Po burzliwej debacie jaka odbyła się w Norwegii władze tego kraju uznały, że krzyże i inne przedmioty kultu religijnego pozostaną w budynkach wykorzystywanych na potrzeby muzułmańskich imigrantów.
Zalecenia pozbywania się krzyży wydało norweskie biuro imigracyjne (UDI), by nie urazić przybyszów. Musiały się do niego stosować wszystkie organizacje prywatne, które świadczyły usługi na rzecz muzułmańskich imigrantów, na przykład wydawały dla nich posiłki lub udostępniały miejsca noclegowe
—informuje serwis polishexpress.co.uk.
Zalecenie to miało dotyczyć też parafii chrześcijańskich. Jeśli któraś z nich chciałaby udostępnić miejsca mieszkalne dla uchodźców najpierw musiałaby wyprzeć się swojego wyznania i usunąć krzyże. Okazuje się, że w Norwegii znalazło się kilka wspólnot i organizacji chrześcijańskich, prowadzących domy kultury, noclegownie i jadłodajnie zgodziło się usunąć krzyże, wizerunki Jezusa i świętych, ale część zdecydowanie odmówiło i zaprotestowało.
Przyjmiemy imigrantów, ale krzyż pozostanie
—powiedzieli członkowie wspólnoty, którzy chcieli przyjąć grupę aż 1000 uchodźców.
Pomysły takie jak usuwanie krzyży w imię poprawności politycznej i rzekomej gościnności oznaczają, że Europa jest tak słaba, że sama może skapitulować przed islamem.
ann/polishexpress.co.uk

Polacy zatrzymani podczas antyimigranckiej demonstracji w Sztokholmie
Trzech 23-letnich Polaków zostało zatrzymanych w sobotę w Sztokholmie przez szwedzką policję w związku z demonstracją przeciwników imigracji. Mężczyźni podejrzani są o napaść na uczestników kontrdemonstracji.
W sobotę w centrum Sztokholmu około 100 osób wzięło udział w manifestacji /AFP
W sobotę w centrum Sztokholmu około 100 osób wzięło udział w manifestacji
Szwedzka prokuratura podała w sobotę późnym wieczorem, że mężczyźni zostali wypuszczeni na wolność. Ofiary nie doznały poważnych obrażeń.
Według policji trzej polscy obywatele mieszkają i pracują w Szwecji. Jak podała gazeta „Aftonbladet”, powołując się na świadków, mieli oni na sobie chusty i czapki z napisem Lech Poznań oraz trzymali polskie flagi. Przynajmniej jeden z nich jest powiązany ze szwedzkim nacjonalistycznym ruchem młodzieżowym Nordisk Ungdom.
W sobotę w centrum Sztokholmu około 100 osób wzięło udział w manifestacji o nazwie „demonstracja ludu”, której uczestnicy wyrażali swój sprzeciw wobec przyjmowania przez Szwecję uchodźców. Domagali się referendum w sprawie imigracji oraz rozpisania nowych wyborów. Na miejscu pojawiła się także 200-osobowa kontrdemonstracja. Do konfrontacji między obiema grupami doszło wkrótce po zakończeniu demonstracji.
Polacy są podejrzani są o napaść na uczestników kontrdemonstracji /AFP
Polacy są podejrzani są o napaść na uczestników kontrdemonstracji
Udział Polaków w sobotniej akcji przeciwko uchodźcom potwierdził szwedzkim mediom rzecznik Nordisk Ungdom Fredrik Hagberg. Wyraził on zadowolenie ze współpracy z polskimi narodowcami, ujawniając, że organizacja Nordisk Ungdom wsparła Polaków 23 stycznia podczas pikiety pod polską ambasadą w Sztokholmie. Wówczas grupa narodowców próbowała zagłuszyć manifestację Komitetu Obrony Demokracji.
W piątek w Sztokholmie grupa 50-100 osób zamaskowanych lub w kapturach zorganizowała na placu Sergela łapankę na osoby o cudzoziemskim wyglądzie.
Szwecja, jeden z celów najchętniej wybieranych przez ubiegających się o azyl, w ubiegłym roku odnotowała rekordową liczbę 160 tys. przybyszów. MSW ogłosiło w tym tygodniu, że kraj zamierza wydalić prawie połowę migrantów z tej liczby – tych, których wnioski o azyl zostały lub zostaną odrzucone.
Ze Sztokholmu Daniel Zyśk

fot. YouTube
fot. YouTube

You can leave a response, lub trackback from your own site.

Article source: https://miziaforum.wordpress.com/2016/01/31/norwegia-imigranci-zadaja-usuniecia-krzyzy-szwecja-polacy-zatrzymani-na-manifestacji-antyimigracyjnej/