Szef BfV Hans-Georg Maassen uważa, że atak terrorystyczny w Paryżu dowiódł, iż dżihadyści z tzw. państwa islamskiego są w stanie umieszczać terrorystów między tzw. uchodźcami. „Od tego czasu wielokrotnie znajdowaliśmy terrorystów między uchodźcami. To jest rzeczywistość, z którą agencje bezpieczeństwa muszą się mierzyć” – powiedział Maassen niemieckie stacji ZDF. Dodał, że podległę mu służby starają się ustalić, czy wśród imigrantów nie ma jeszcze więcej bojowników ISIS lub terrorystów powiązanych z tą organizacją.

Niemiecki wywiad miał otrzymać ok. 100 informacji nt. dżihadystów, którzy podając się za uchodźców trafili do ośrodków na terenie Niemiec. W czwartek niemiecka policja aresztowała dwie osoby podejrzewane o związki z ISIS. Miały one planować zamachy w Berlinie.

Zdaniem Maassena, sytuacja jest poważna i istnieje duże ryzyko ataku. Zapewnia jednak, że niemieckie służby znajdują się w stanie podwyższonej gotowości. „Zrobimy wszystko, by zminimalizować ryzyko” – podkreślił.

Reuters / rp.pl / Kresy.pl

Article source: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/niemiecki-wywiad-potwierdza-wsrod-uchodzcow-ukrywaja-sie-terrorysci&utm_source=rss&utm_campaign=rss