Burmistrz miasta Bad Schlema we wschodnich Niemczech miał zostać zapytany przez jednego z mieszkańców o młode dziewczęta, które w pobliskim mieście miały być zaczepiane przez uchodźców. Obawiał się, że celem ataków może paść jego wnuczka. W odpowiedzi burmistrz Jens Muller miał odpowiedzieć: „To proste, po prostu ich nie prowokujcie i nie chodźcie tam”.

Inny mieszkaniec miał stwierdzić: „Oni [migranci] tu przyjeżdżają, a nam nie wolno już tu chodzić”. Muller odparł: „Cóż, to nie jest technicznie konieczne, by dziewczęta tamtędy chodziły. Są inne drogi, którymi mogą trafić do szkoły”.

Burmistrz Muller jest członkiem partii CDU, której szefową jest kanclerz Angela Merkel. W trakcie jego spotkania z mieszkańcami, ponad 100 osób wzięło udział w proteście, domagając się rezygnacji Merkel. Muller określił tę reakcję jako „straszną” i dodał: „wygląda na to, że nastrój się zmienił”.

Express.co.uk / Kresy.pl

Article source: http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/niemcy-burmistrz-radzi-dziewczetom-by-trzymaly-sie-z-dala-od-imigrantow-i-ich-nie-prowokowaly&utm_source=rss&utm_campaign=rss