Opublikowano: 05.12.2015 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

W 2015 roku parlament Australii zalecił ażeby od 1 stycznia 2016 roku „karać finansowo”, do wysokości kwoty 15 000 dolarów australijskich, tych rodziców, którzy odmawiają szczepienia swoich dzieci.

O tym fakcie dnia 16 września 2015 roku poinformowała agencja „CBC” powołując się na agencję Associated Press. Decyzja australijskiego parlamentu zaczyna obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku. Ci rodzice, którzy nie szczepią swoich dzieci, pozbawiają się możliwości otrzymywania dotacji i zapomóg na swoje dzieci.

Średnio australijska rodzina z dziećmi straci, w przypadku odmowy szczepień, do 15 tysięcy australijskich dolarów na rok, podliczyli australijscy parlamentarzyści.

Nowa inicjatywa ustawodawcza lobbystów szczepionek i koncernów farmaceutycznych nazywa się „No Jab, No Pay Bill” („Nie ma szczepień, nie ma zasiłków”).

Agencja zapewnia, że australijscy rodzice przyjęli, rzekomo, nową ustawę z hurra-entuzjazmem.

Na podstawie: CBC.ca, ProtivKart.org
Źródło: Wolna-Polska.pl

download as a pdf file Plik PDF do druku

TAGI: , , , , , , ,
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Komentarze można dodawać przez 7 dni od daty publikacji
2 wypowiedzi

  1. jarchmiel 05.12.2015 11:18

    Mam nadzieję, że nasi oficjele nie wezmą z Australii przykładu…

  2. cacor 05.12.2015 11:50

    W sumie fajnie,
    Ale jak już nie szczepię i nie biorę żadnych zasiłków – fajnie by było, gdyby moje dzieci miały zagwarantowaną separację (conajmniej na 6 tygodni) od dzieci zaszczepionych.

Article source: http://wolnemedia.net/prawo/nie-zaszczepisz-dziecka-stracisz-zasilki-na-dzieci/