Pojawił się najnowszy sondaż, który określa preferencje wyborcze Polek i Polaków. Jest zaskakujący, ponieważ .Nowoczesna Ryszarda Petru, która – wg niektórych sondaży – była niedaleko Prawa i Sprawiedliwości, nie cieszy się dużym poparciem.

Według sondażu, który przeprowadziła agencja badawcza TNS Polska w dniach 22-27 stycznia 2016 roku, gdyby odbyły się wybory parlamentarne to zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskałoby 37 proc. poparcia. To spadek o 1 punkt proc. od poprzedniego sondażu.

Na drugim miejscu uplasowałaby się Platforma Obywatelska z 17 proc. poparciem. Tuż za nią znalazłaby się .Nowoczesna, która mogłaby się cieszyć 13 proc. zaufaniem. Natomiast za formacją Ryszarda Petru znalazłby się ruch Kukiz’15 – 10 proc.

W sondażu pojawiło się również pytanie o gotowość pójścia na wybory. 25 proc. ankietowanych zdecydowanie wzięłoby udział w wyborach do Sejmu, 35 proc. badanych miało wątpliwości, ale raczej poszłoby na wybory. 13 proc. ankietowanych raczej by nie poszło, 19 proc., że nie pójdą na pewno, a 8 proc. się jeszcze waha.

źródło: gazeta.pl

 

Article source: http://pikio.pl/najnowszy-sondaz-platforma-wyprzedzila-nowoczesna/