Minuta aktywności fizycznej osób starszych może uratować im życie

Wystarczy minuta spaceru dziennie, aby zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Do takich wniosków doszli naukowcy z University of Florida po przeanalizowaniu danych dotyczących zdrowia ponad 1000 osób w podeszłym wieku.

 

Jak podaje Zee News, uczestnicy którzy wykonywali kilka ćwiczeń codziennie i stosowali zdrową dietę, żyli dłużej i w lepszej kondycji zdrowotnej. Taki styl życia pomagał utrzymywać poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi we właściwych granicach. Również regularne prace domowe i aktywność w przydomowym ogródku wywierały podobny efekt i w konsekwencji poprawiały jakość życia osób starszych.

Zdaniem naukowców lepiej jest pozostawać w ruchu w ciagu całego dnia, niż ćwiczyć intensywnie raz na jakiś czas. Jeśli ludzie spędzali mniej czasu siedząc, stan zdrowia ich układu sercowo-naczyniowego znacznie się poprawiał. Dlatego właśnie lekarze podkreślili, jak ważne jest zachowanie aktywności fizycznej przez osoby starsze.

 

 

Dodaj ten artykuł do społeczności

Article source: http://hiperia.org/component/k2/item/106996-minuta-aktywności-fizycznej-osób-starszych-może-uratować-im-życie