Elżbieta Rafalska jest Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Rządzie Beaty Szydło. Konrad Piasecki to dziennikarz, u którego Minister gościła w programie. Ten drugi, zapytał o program 500 plus, który według zapowiedzi miał dotyczyć każdego dziecka. Ta pierwsza zarzuciła mu kłamstwo. Dziennikarz był jednak przygotowany i puścił nagrane przemówienie Beaty Szydło…

– Obiecywaliście, że to będzie na każde dziecko, pani minister
– Nigdy, panie redaktorze, proszę nie powtarzać tu nieprawdy. Pracowałam od samego początku nad programem Prawa i Sprawiedliwości i mówiliśmy: „na każde, od drugiego dziecka”.
– Jest pani absolutnie przekonana?
– Jestem absolutnie pewna.

I tutaj Konrad Piasecki zaskoczył wszystkich, a już najbardziej samą panią Minister, którą zaprosił do wysłuchania przemówienia obecnej Premier z okresu kampanii wyborczej, w której wyraźnie mówi, że jedną z jej głównych obietnic jest 500 zł na każde dziecko.

Minister Rafalska próbowała się jeszcze tłumaczyć, że pani Premier może, w emocjach, się wymsknęło, ale Piasecki zaznaczył, że podczas samej debaty wyborczej, Beata Szydło obiecała to cztery razy.

Pełnego wywiadu można posłuchać poniżej

źródło: RMF

Article source: http://pikio.pl/minister-pis-zarzuca-dziennikarzowi-klamstwo-a-ten-puszcza-jej-przemowienie-szydlo/