Liderka PEGIDY w swoim wystąpieniu akcentowała, że wielu Niemców wstydzi się za rząd kanclerz Merkel i postawę mediów:

„Mówię w imieniu tysięcy, jeśli nie milionów niemieckich obywateli, gdy mówię, że wstydzimy się za naszych polityków i media. Jest nam wstyd, że ingerują i krytykują w wasz wybrany demokratycznie rząd”.

Festerling dodała również, że „wszystko co przez lata zostało zrobione dla polsko-niemieckiej przyjaźni, zniszczył lewicowy rząd Merkel”. Jej zdaniem UE zawiodła i powinna zostać jak najszybciej zniszczona. „Przyjaciele, zapewniam, że niemieccy obywatele nie myślą tak, jak nasi politycy” – mówiła liderka PEGIDY. Ostro oceniła sytuację w swoim kraju:

„Niemcy oszalały! Wyglądają jak zakład psychiatryczny na świeżym powietrzu”.

PRZECZYTAJ: W Warszawie demonstrowano przeciwko islamizacji Europy

W manifestacji zorganizowanej przez Ruch narodowy i Młodzież Wszechpolską wzięli udział również grono posłów Kukiz’15, w tym Robert Winnicki, Adam Andruszkiewicz, Tomasz Rzymkowski i Anna Siarkowska. Mówili m.in., że Polską „nie będą rządzić Niemcy” i że obecnie mamy do czynienia z „dyktaturą Komisji Europejskiej”.

Głos zabrał również prof. Jerzy Robert Nowak, który mówił, że to George Soros „pomógł wedrzeć się imigrantom do Europy”. Jego zdaniem, kanclerz Merkel powinna jak najszybciej odejść. „Niech żyje Viktor Orban!” – krzyczał na koniec.

Demonstracja trwała około godziny. Według organizatorów w manifestacji miało wziąć udział blisko 2 tys. osób. Policja twierdzi, że było 1,5 tys. demonstrantów. Środowiska lewicowe zorganizowały kontrmanifestację liczącą kilkadziesiąt osób. Odbyła się ona pod hasłem walki z rasizmem.

Rp.pl / Kresy.pl

Article source: http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/liderka-pegidy-na-manifestacji-w-warszawie-niemcy-oszalaly-wygladaja-jak-zaklad-psychiatryczny&utm_source=rss&utm_campaign=rss