Paweł Kukiz w rozmowie z jedną ze stacji radiowych powiedział, że Nowoczesnej Ryszarda Petru, która nie poparła jego projektu zmian w Konstytucji, zależy na eskalacji konfliktu ws. Trybunału Konstytucyjnego.

„Nowoczesnej z całą pewnością bardzo pasuje eskalacja tego konfliktu, te wyjazdy, te skarżenia się na dworach europejskich, że jesteśmy pokrzywdzeni, „Caryco pomóż” – stwierdził Kukiz.

Polityk przyznał, że jego ruch zebrał już niemal 100 tys. podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. przyjęcia imigrantów przez Polskę. Jak zaznaczył, „to naród jest gospodarzem kraju i naród powinien zdecydować, kogo chce przyjmować, a kogo nie”.

Zdradził również, że jeśli uda się zebrać co najmniej pół miliona podpisów, to zwróci się do kancelarii prezydenta o objęcie referendum jego patronatem, a w ramach oszczędności – o dopisanie kolejnych pytań, w tym dot. obniżenia progu frekwencyjnego w referendach ogólnokrajowych. Zdaniem polityka, kwestie etyczne, takie jak aborcja czy kara śmierci, nie powinny być przedmiotem referendum. Nie wykluczył również, że w pewnych okolicznościach jego ugrupowanie może wystąpić z wnioskiem ws. referendum dot. wystąpienia Polski z UE:

„Kto wie czy nie wystąpimy z wnioskiem w Sejmie o uchwałę, że w razie zastosowania przez Unię art. 7. Traktatu Unijnego (zakłada on wprowadzenie sankcji na kraj naruszający wartości UE – red.) w związku z, jak twierdzą, naruszeniem przez Polskę art. 2, by rozpisać referendum ws. wystąpienia Polski z Unii Europejskiej. To nie znaczy, że to trzeba stosować, ale jest to broń”.

Lider Kukiz‘15 krytycznie odniósł się do manifestacji organizowanych przez KOD. Jego zdaniem, nie jest to ruch buntu, w którym biorą udział najczęściej ludzie młodzi i walczący ideowcy:

„(,,,) tam widzę twarze, które znam od lat z mainstreamowych mediów. Twarze, które bronią partycypowania potężnych pieniędzy wyciąganych z kieszeni podatników. Nie twierdzę, że cały KOD to są agenci dawnego systemu. Jest bardzo wiele osób zmanipulowanych przez poprzednie media, które są przekonane, że bronią demokracji”.

wPolityce.pl / Kresy.pl

Article source: http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/kukiz-nie-wyklucza-wniosku-o-uchwale-dot-mozliwosci-rozpisania-referendum-ws-wystapienia-polski-z-ue&utm_source=rss&utm_campaign=rss