Mariusz Max Kolonko w najnowszym odcinku „MaxTV” skomentował zmiany jakie zachodzą w Telewizji Publicznej po przejęciu władzy przez PiS. Zdaniem dziennikarza nowa ustawa dotycząca mediów publicznych, którą przeforsowała partia Jarosława Kaczyńskiego niesie zagrożenie „wymiany jednej kliki na drugą”.

Kolonko zaatakował również powołanego niedawno na stanowisko szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusza Pilisa. Zarzucił mu brak umiejętności menedżerskich, mocno akcentując przy tym tezę, że „telewizja to jest biznes”. Jego zdaniem telewizja powinna być prowadzona tak, żeby miała jak największa oglądalność, bowiem wtedy łatwiej o reklamodawców, co prowadzi do rozwoju.

– Pojęcie misji TVP zostało stworzone po to, by ukryć nieudolność menedżerów, którzy nie potrafią zarządzać przedsiębiorstwem medialnym – powiedział Kolonko.

W pewnym momencie dziennikarz krytykując pojęcie „misyjności” TVP uniósł się i powiedział „wsadźcie sobie tę misję w dupę”. Dodał też, że gdyby został szefem Telewizji Publicznej na ul. Woronicza 17, gdzie mieści się budynek TVP postawiłby wielki baner z napisem „telewizja to jest biznes”. Stwierdził także, że znacznie zmniejszyłby liczbę pracowników telewizji, a zatrudniłby tylko najlepszych fachowców za duże pieniądze.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Youtube.com

Article source: http://pikio.pl/kolonko-ostro-o-tvp-wsadzcie-sobie-te-misje-w-dupe/