Boko Haram nie daje o sobie zapomnieć. Nigeryjscy dżihadyści w zeszłą sobotę najechali wioskę Dalori w północno-wschodniej części kraju. Ekstremiści dokonali rzezi na dziesiątkach osób. Wiele z ofiar żywcem spłonęło w swoich domach.

Choć ekstremiści przyjechali do wioski zaledwie dwoma samochodami i motocyklami, nawet przybyłe na miejsce wojsko nie dało im rady. Dżihadyści strzelali na oślep do znajdujących się wokoło ludzi. Podpalali także domy, w których ukrywali się ludzie.

Bojownicy z Boko Haram uciekli z wioski dopiero, gdy zjawiły się oddziały żołnierzy z ciężkim uzbrojeniem. Oddziały militarne, które przybyły na miejsce jako pierwsze miały bowiem gorszą broń niż napastnicy.

Tym razem wespół z Boko Haram działały trzy kobiety, które wysadziły się w powietrze w tłumie próbującym uciec z Dalori. Gehenna w wiosce miała trwać nawet kilka godzin. Ofiarami najazdu dżihadystów zostało 86 osób, a 62 są ranne.

Atak miał miejsce kilka kilometrów od miasta Maiduguri, stolicy stanu Borno. Maiduguri jest uważane za kolebkę ekstremistycznej organizacji.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvp.info
pt

Article source: http://pikio.pl/kolejny-atak-boko-haram-palenie-ludzi-zywcem-i-detonujace-sie-kobiety/