Opublikowano: 07.02.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Instytucja Kontroli Sanitarnej Jakości Produktów Spożywczych i Lekarstw USA planuje zezwolić na genetyczne eksperymenty prowadzące do pojawienia się na świecie dzieci pochodzących od trojga rodziców. O tym, powołując się na Narodową Akademię Nauk Medycznych Stanów Zjednoczonych, informuje „Nature News”.

Lekarze zamierzają zastąpić w ludzkim embrionie płci męskiej uszkodzone mitochondria na zdrowe. W perspektywie pozwoli to na uniknięcie rozwoju u potomstwa niektórych chorób dziedzicznych. W ten sposób, genom człowieka będzie tworzony nie tylko przez ojca i matkę, ale i dawcę mitochondriów.

Genom człowieka stanowi zbiór informacji dziedzicznej, zawartej w jego komórkach i znajdującej się w 23 parach chromosom jądra i organellach komórkowych – mitochondriach, w których znajduje się tzw. mitochondrialny DNA.

Mitochondrialny DNA jest dziedziczony tylko w linii żeńskiej. Wybór embrionu płci męskiej dla przeprowadzenia eksperymentów związany jest z tym, że w perspektywie jego potomstwo nie będzie dziedziczyć mitochondrialnego DNA trzeciego rodzica. Zamiana mitochondriów jest dopuszczalna w Wielkiej Brytanii.

Źródło: pl.SputnikNews.com

download as a pdf file Plik PDF do druku

TAGI: , , , ,
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Komentarze można dodawać przez 7 dni od daty publikacji
1 wypowiedź

  1. Wadera 07.02.2016 09:42

    I jak zwykle to się dla nas źle skończy. Natury nie trzeba poprawiać na siłę :/

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Article source: http://wolnemedia.net/nauka/jedno-dziecko-trojga-rodzicow/