Wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki, przeprosił posła Platformy Obywatelskiej, Roberta Kropiwnickiego, za insynuacje dotyczące agencji towarzyskiej w jego mieszkaniu. 

Jak informowaliśmy wcześniej, wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS, Patryk Jaki, podczas jednego z głosowań na ostatnim posiedzeniu Sejmu, zarzucił Robertowi Kropiwnickiemu z PO prowadzenie agencji towarzyskiej w swoim domu. Młodego polityka wybuczała opozycja, domagając się, by natychmiast zszedł z mównicy i przeprosił za swoje słowa.

Posłowie Platformy Obywatelskiej domagali się od szefowej rządu Prawa i Sprawiedliwości, dymisji młodego polityka. Beata Szydło stanowczo jednak stwierdziła, że nie zamierza tego robić.

 – Nie zamierzam dymisjonować Patryka Jakiego, wręcz odwrotnie, uważam, że jest to bardzo mocny punkt mojego rządu – powiedziała mediom Szydło.

Młody polityk najwyraźniej przeszedł jednak rozmowę z premier Szydło, ponieważ następnego dnia publicznie przeprosił Kropiwnickiego z mównicy sejmowej.

– Moją intencją nie było przedstawienie pana posła Roberta Kropiwnickiego jako osoby, która prowadzi agencję towarzyską. Jeżeli ktoś tak zrozumiał, to bardzo przepraszam, że wczoraj wygłosiłem te informacje, które godziły w dobra osobiste i cześć posła Roberta Kropiwnickiego. Dlatego z tego miejsca, z którego wygłosiłem to oświadczenie, przepraszam – powiedział z sejmowej mównicy Jaki.

Poniżej wystąpienie wiceministra Jakiego, w którym przeprasza posła Platformy.

Wiceminister Patryk Jaki przeprosił po słowach o „agencji towarzyskiej”

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: gazeta

Article source: http://pikio.pl/jaki-publicznie-przeprasza-posla-po-za-agencje-towarzyska/