Opublikowano: 26.12.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liderzy grupy terrorystycznej Państwo Islamskie (ISIL) zezwolili na usuwanie narządów od żywych więźniów poprzez nieznany do tej pory rodzaj fatwy, donosi Reuters. Amerykanie podali, że specjalny dokument w tej sprawie został odkryty przez amerykańskie siły specjalne podczas operacji przeprowadzonej we wschodniej Syrii w maju.

Fatwa N68 z dnia kolejnego 31 stycznia 2015 r. stwierdza, że nie ma przeszkód do usuwania narządów od żywych „apostatów”, aby uratować życie muzułmanina, nawet jeśli operacja byłaby śmiertelna dla ofiary.

Według agencji, dokument nie wskazuje, że bojownicy ISIL zaangażowani w usuwanie organów lub handel nimi, mają do tego prawo. Sygnały o takiej działalności napływają z Iraku. Fatwa nie podaje żadnych kryteriów, które definiują „apostatów” . W więzieniach ISIS siedzą zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie – szyici i sunnici, którzy nie popierają ekstremistycznych poglądów.

Iracki ambasador przy ONZ Mohamed Ali Alhakim powiedział agencji Reuters, że dokument powinien zostać rozpatrzony przez Radę Bezpieczeństwa ONZ jako dowód, że ISIL zajmuje się handlem organami. W lutym Rada Bezpieczeństwa na wniosek Alhakima badała śmierć 12 lekarzy z rąk bandytów w Mosulu. Według władz irackich, lekarze zostali zabici po odmowie przeprowadzenia operacji „zbioru” narządów.

16 maja podczas nalotu sił specjalnych USA w Syrii, zabito Abu Sayyaf i jego żonę Umm Sayyaf. Ludzie ci nadzorowali finanse ISIL. Ważne informacje pochodzą rzekomo z ich komputerów (łącznie siedem terabajtów danych).

Media podały, że amerykański wywiad pozyskał cenne informacje na temat struktury zarządzania ISIL. W szczególności stwierdzono, że ze względu na te dane, stało się jasne, jak przywódca Abu Bakr al-Baghdadi kontroluje grupę i ukrywa swoją lokalizację. Jednocześnie przedstawiciele urzędników antyterrorystycznych USA przyznali, że nie jest jasne, jak skutecznie będą wykorzystywane te bazy danych, z uwagi na tajność struktur ISIL oraz zdolność grupy do przystosowania się do nowych warunków.

Do tej pory, większość dokumentów nie była ujawniana do wiadomości publicznej. Amerykanie muszą jednak podzielić się tymi informacjami ze swoim sojusznikami w celu poprawy efektywności wspólnej walki przeciwko ISIL.

Przechwycone pliki dokumentów pokazują, jak kierownictwo ISIL legalizuje swoje przestępcze działania. Tak więc, według Reutera, wśród dokumentów jest również Fatwa N64, która opisuje szczegółowe zasady ewentualnego gwałtu pojmanych kobiet.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

download as a pdf file Plik PDF do druku

TAGI: , , , , ,
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Komentarze można dodawać przez 7 dni od daty publikacji
1 wypowiedź

  1. sandvinik 26.12.2015 11:54

    komputery po bombardowaniu……. laskowik by tego lepiej nie wymyślił.

Article source: http://wolnemedia.net/prawo/isil-pobiera-narzady-od-zyjacych-wiezniow/