Imigranckie ataki na Żydów antysemityzmem? Ależ skąd!


Połowa przedstawicieli liczącej ćwierć miliona społeczności żydowskiej rozważa wyjazd z Francji. Żydzi boją się antyżydowskich ataków ze strony tzw. uchodźców.

Na niemal 8 tys. osób szacuje się liczbę Żydów, którzy zdecydowali się na wyprowadzkę z Francji. Żydzi obawiają się kolejnych ataków radykałów islamskich. Na przestrzeni ostatnich lat liczba emigrujących z Francji do Izraela gwałtownie rośnie. Na terenie Francji mieszka najwięcej Żydów ze wszystkich krajów Unii. Ich liczbę szacuje się na 500 tys.

„Bez Żydów Francja nie będzie Francją. To najstarsza społeczność, są obywatelami Francji od czasów rewolucji” – mówił niedawno premier Manuel Valls, który obiecywał, że francuski rząd zrobi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo wyznawcom judaizmu.

W ostatnim czasie sprawcami najgłośniejszych antyżydowskich incydentów byli muzułmanie. Według niektórych szacunków osoby pochodzenia arabskiego odpowiadają za 95 proc. takich ataków. Czy jednak jakikolwiek wyznawca poprawności politycznej zdecydowałby się na nazwanie takich zachowań mianem antysemityzmu?

 

pch24.pl/dziennik.pl/mn

Redakcja Parezja.pl

Redakcja Parezja.pl


Flaga Unii Europejskiej.Foto: Rock Cohen/Flickr.comFoto: Wikimedia Commons

Article source: http://parezja.pl/imigranckie-ataki-na-zydow-antysemityzmem-alez-skad/

Next post Developer Cuts Height on Proposed South Michigan Avenue Tower

Previous Article Łukaszenka wprowadza podatek od nieróbstwa

Related Posts

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *