Gazowane napoje są przyczyną chorób nowotworowych

Fani napojów gazowanych powinni pamiętać, że pijąc jedną i więcej puszek dziennie zwiększa się ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. Jak podaje Zee News, napoje gazowane są niebezpieczne, ponieważ zawierają rakotwórczy związek 4-metyloimidazol. To produkt uboczny karmelowego barwnika.

 

Według ostatnich badań przeprowadzonych w USA, 44-58% osó w wieku powyżej 6 lat pije codziennie minimum 1 puszkę gazowanego napoju. Przy tym analiza 11 różnych napojów pozwoliła opracować model realnego zagrożenia zachorowania na choroby nowotworowe u ludzi, którzy je uwielbiają. Naukowcy próbowali wpłynąć na producentów napojów gazowanych, ale nie udało się ich przekonać do wymiany niebezpiecznego barwnika, ani do umieszczenia na etykiecie ostrzeżenia o rakotwórczych właściwościach napoju.

Dodatkowo pojawił się jeszcze inny problem. Jak wynika z badań przeprowadzonych w zeszłym roku, stężenie substancji rakotwórczej może znacznie różnić się nie tylk ow zależności od marki napoju, ale również w obrębie tej samej partii. W Stanach Zjednoczonych nie określono również dopuszczalnych stężeń dla 4-metyloimidazolu w żywności i napojach na szczeblu federalnym.

 

 

Dodaj ten artykuł do społeczności

Article source: http://hiperia.org/component/k2/item/107037-gazowane-napoje-są-przyczyną-chorób-nowotworowych