Opublikowano: 03.12.2015 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Studenci z University of Maryland będą mieli okazję do wzięcia udziału w kursie organizowanym przed departament badań tej uczelni.

„Wstęp do badań na temat tłuszczu” nie będzie uważał „otyłości” za problem społeczny czy medyczny, według programu umieszczonego w internecie. Zamiast tego, kurs podejdzie do otyłości jako do „aspektu ludzkiej różnorodności, doświadczenia i tożsamości”.

Program mówi, iż będzie on „funkcjonował jako wstęp do ostatniego pola (naukowego – przyp. tłum.), znanego jako „Badania na temat tłuszczu””. Pole to, wg programu, „nie dotyczy zwalczania otyłości, ale oferuje trwałą krytykę anty-tłuszczowych nastrojów, dyskryminacji i polityki”.

Jednym z czytań na kursie będzie artykuł pt. „Mój ślub był doskonały – i byłam gruba jak cholera przez cały czas”. Kolejnym będzie „Manifest wyzwolenia tłuszczu”, który znakuje lekarzy zajmujących się dietą, dietetyczne pokarmy i książki opisujące zdrowe żywienie jako „specjalnych wrogów”.

Studenci będą zobowiązani do przejrzenia strony internetowej stowarzyszenia NAAFA, które zamierza „dostarczyć narzędzia ludziom otyłym w celu ich usamodzielnienia poprzez edukację publiczną, rzecznictwo i wsparcie”.

Kurs odbędzie się w terminie 4-22 stycznia.

Tłumaczenie: Girion
Na podstawie: CampusReform.org
Źródło: UderzWFalsz.wordpress.com

download as a pdf file Plik PDF do druku

TAGI: , ,
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Komentarze można dodawać przez 7 dni od daty publikacji
2 wypowiedzi

  1. Szurnięty Mędrzec 03.12.2015 21:31

    Do organizatorów- p******** się, ludzie i tak was będą mieli w dupie. Muszę się położyć.

  2. jeszcze 05.12.2015 09:12

    „dostarczyć narzędzia ludziom otyłym w celu ich usamodzielnienia poprzez edukację publiczną, rzecznictwo i wsparcie”.
    Mają na myśli balkoniki oczywiście 🙂 a tym jeszcze szczęśliwszym wózki inwalidzkie 🙂

Article source: http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/kurs-umd-nazywa-diete-specjalnym-wrogiem-roznorodnosci/