Czytelnicy wybrali Przegranego Roku 2015. Tytuł miał zostać przyznany politykowi, który w 2015 roku odniósł największą porażkę. Aż 48% głosujących uznało, że powinien go otrzymać były prezydent Bronisław Komorowski za porażkę w wyborach, mając na starcie potężną przewagę w sondażach.

Drugie miejsce uzyskała była premier Ewa Kopacz, na którą głos oddało 16 proc. osób. To pokłosie utraty władzy przez Platformę Obywatelską i stanowiska przewodniczącej partii.

Trzecie miejsce przyznaliście Januszowi Korwin-Mikkemu (14 proc.), za otarcie się o próg wyborczy w wyborach parlamentarnych.

Na czwartej pozycji znalazł się Leszek Miller (9 proc.), który stracił stanowisko przewodniczącego SLD i nie wprowadził formacji do Sejmu. Tuż za nim uplasował się Janusz Palikot (8 proc.), który wszedł z hukiem do Sejmu, a w 2015 roku musiał się z nim pożegnać. Do tego dopisać należy rozstrój jego klubu parlamentarnego.

Na końcu, z wynikiem 3 proc., znalazł się Jan Bury z PSL, który nie dostał się do Sejmu, mimo bycia jedną z twarzy partii, a dodatkowo znalazł się na celowniku CBA w związku z aferą korupcyjną.

1 proc. głosujących uznało, że tytuł powinno się przyznać komu innemu. NASTĘPNY PLEBISCYT TO NAJGORSZY DZIENNIKARZ 2015, można zgłaszać w komentarzach propozycje. 

komorowski przegrany

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Article source: http://pikio.pl/czytelnicy-wybrali-przegranego-roku-2015/