Wiosna i lato to pory roku, kiedy porzuca się grube, ciepłe ubrania, na rzecz tych skąpych, odsłaniających ciało. Nadmiar kilogramów i wylewający się ze spodni czy spódnicy brzuch dla wielu osób są przyczyną kompleksów. Warto więc zadbać o wygląd i powalczyć o szczupłą sylwetkę. Walka nie jest łatwa, wymaga silnej woli i dyscypliny wewnętrznej. Trzeba odrzucić złe nawyki i wprowadzić nowe zwyczaje…

Przede wszystkim dążąc do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej trzeba wprowadzić zdrową dietę. Posiłki powinny być mniejsze objętościowo, za to częściej spożywane i zawierające zdrowe produkty. Wybierając menu dobrze jest zwracać uwagę na wysokość indeksu glikemicznego poszczególnych składników. Im jest niższy, tym bardziej korzystny dla uzyskania szczupłej sylwetki.

Drugą bardzo ważną sprawą są regularne treningi. W tym celu można się udać na siłownię, do fitness klubu albo ćwiczyć samodzielnie w domu. Do nabycia są płyty z programami ćwiczeń na wszystkie części ciała. Wykorzystując je można urozmaicić swoje treningi. Chcąc mieć płaski brzuch trzeba ćwiczyć całe ciało, nie tylko partie brzucha. Treningi mogą być krótkie, ale muszą być regularne. Ćwiczenia poprawią ogólną kondycję, usprawnią poszczególne części ciała, a także wpłyną pozytywnie na samopoczucie. Najpopularniejsze ćwiczenie na płaski brzuch to skłony tułowia w leżeniu z ugiętymi kolanami, czyli tzw. brzuszki. Znają je wszyscy-dzieci i dorośli. Ćwiczeń aktywujących mięśnie brzucha jest więcej, nie są one skomplikowane ani zbytnio wyczerpujące. Dobrze dobrany trening pozwoli wyrzeźbić brzuch, wysmuklić całe ciało. W połączeniu z właściwą dietą skutecznie pomoże zrzucić zbędne kilogramy. Wpłynie korzystnie na zdrowie. Sylwetka będzie wyglądała estetycznie i zgrabnie. Skąpe ubrania będą dodatkiem zdobiącym ciało, a wygląd nie będzie już powodem kompleksów.

Article source: http://feedproxy.google.com/~r/Naturalni/~3/3UNBfZn9Yd0/