9 stycznia 2016 13:57

Dziennikarz “GW”: Wzywam Niemców by nie milczeli wobec tego, co się wyprawia w Polsce

FLICKR/ Maks Karochkin/CC BY-SA 2.
Dziennikarz działu zagranicznego Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński, zareklamował dzisiaj na TT swój nowy tekst dla niemieckiej gazety “Süddeutsche Zeitung”. Wieliński wzywa w nim Niemcy do reakcji wobec sytuacji w Polsce i przewiduje, że jego tekst wzbudzi negatywne komentarze. “W internecie pojawią się wpisy w których będę obwiniany o zdradę Polski” – objaśnia autor.

Jak informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku trzech dziennikarzy “Gazety Wyborczej” będzie na bieżąco tłumaczyć niemieckim czytelnikom niemieckiego dziennika “Die Zeit” zmiany zachodzące w Polsce po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. “Nasi koledzy z liberalnego polskiego dziennika “Gazeta Wyborcza” obawiają się, że w Polsce może być gorzej niż na Węgrzech rządu Orbana” – informuje “Die Zeit”. Czytaj więcej

Inny dziennikarz “GW”, były korespondent w Berlinie, Bartosz Wieliński zareklamował dzisiaj na Twitterze nowy tekst dla dziennika “Süddeutsche Zeitung” na temat sytuacji w Polsce, relacji polsko-niemieckich i tego w jakim stanie jest polska demokracja.

Tekst dziennikarza “GW” wywołał zgodnie z oczekiwaniami autora wiele komentarzy.