8 do 10 MILIONÓW IMIGRANTÓW EUROPA MUSI PRZYJĄC W ROKU 2016 ostrzega niemiecki minister rozwoju Gerd Müller. Źródła: Bild, ZDF

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 28, 2016

„Europa dopiero stoi u progu wielkiej fali migracyjnej” – ostrzega niemiecki minister rozwoju Gerd Müller. Według niego w drodze do nas jest dalszych osiem milionów migrantów z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji.

Przybycie w minionym roku do Europy ponad miliona uchodźców już częściowo zdestabilizowało sytuację na naszym kontynencie. Tymczasem, według informacji pochodzących z niemieckiego ministerstwa rozwoju, to zaledwie przedsmak. „Szacujemy, że do Niemiec i Austrii dotarł niewielki procent migracyjnej fali, jaka może czekać Europę w tym roku” – ostrzega na łamach dziennika „Bild am Sonntag” Gerd Müller (CSU), minister rozwoju w rządzie Angeli Merkel. „Dotąd przyjęliśmy jakieś 10 procent tej fali, która opuszcza między innymi ogarnięte wojną Irak i Syrię. Dalsze osiem do dziesięciu milionów ludzi z Bliskiego Wschodu i z Azji jest już w drodze” – szacuje minister.

Wyliczenia niemieckiego ministra dotyczące fali uchodźców zamierzających do Europy potwierdza aktualna sytuacja na granicy niemiecko – austriackiej. Mimo zimy i trudnych warunków pogodowych tylko w styczniu zarejestrowano ponad 22 tysiące migrantów, którzy przeszli tzw. szlak bałkański przez Grecję, Macedonię, Serbię, Chorwację, Słowenię do Austrii.

Fragment ministerialnej notatki ujawnionej przez dziennik „Bild” nie pozostawia złudzeń: „Nie ma żadnej istotnej zmiany tendencji tj. wyraźnego spadku liczby rejestrowanych osób” – czytamy. Po niedawnych zapowiedziach Austriaków wprowadzenia rocznych limitów przyjmowanych uchodźców istnieją obawy, że może dojść od całkowitego zastopowania drogi przez Bałkany i przemytnicy zaczną szukać nowych możliwości nielegalnego przerzutu ludzi do RFN. W tym kontekście niemiecka telewizja ZDF niedawno wymieniła też Polskę jako potencjalny nowy kraj tranzytowy.

 

You can leave a response, lub trackback from your own site.

Article source: https://miziaforum.wordpress.com/2016/01/28/8-do-10-milionow-imigrantow-europa-musi-przyjac-w-roku-2016-ostrzega-niemiecki-minister-rozwoju-gerd-muller-zrodla-bild-zdf/